Bag EBS16.1C-01-/220-240 10050989 elektronisch vsa
Article ID:
Discontinued
Properties
Manufacturer's article number 10050989 Manufacturer's part number.
Ballast version Built-in ballast without strain relief
Version of the ballast.
Height 19mm Maximum height in millimetres.
Length 80mm Product length in millimetres. For fluorescent tubes, this excludes the metal pins on the end unless otherwise stated.
Shape Rectangular Product shape.
Warm start is today the most widely used.
Suitable for 2D 4p 1x10W, 1x16W Suitable for PL-Q 4-pin CFL Square 4 pin, 4 pin 2D lamps.
You can only use lamps with the specified wattage and number. Other combinations will not work.
Suitable for PL-C 4p 1x10W Suitable for PL-C 4 Pin, Dulux D / E, Biax D / E, Lynx CF-DE lamps.                                                                          You can only use lamps with the specified wattage and number. Other combinations will not work.
Suitable for PL-S 4p 1x7W, 1x9W, 1x11W Suitable for PL- 4-pin Dulux / E, Biax / E, Lynx CF-SE lamps.                                                                                    You can only use lamps with the specified wattage and number. Other combinations will not work.
Suitable for TL 26mm 1x16W Suitable for TL-D, L Lumilux, T8 Polylux, Luxline T8 fluorescent tubes.                                                                        You can only use lamps with the specified wattage and number. Other combinations will not work.
Suitable for TL5 16mm 1x6W, 1x8W, 1x13W
At the specified output has gone out of the standard length of the lamps.
14W and 24W 549mm
21W and 39W 849mm
28W and 54W 1149mm
35W, 49W and 80W 1449mm
Special sizes for aquariums will not work.
Voltage 220V-240V This may be either a fixed voltage or two values​​, in which case the product can be used within these limits.
Width 41mm Maximum width in millimetres.