Osram Optotronic OT60/120-277 1A0 4DIMLT2E LED driver 350-1050mA 60W DALI dimbaar uitgangsstroom instelbaar met weerstand (niet inbegrepen) zie datasheet uitgangsstroom programeerbaar met Dali Magic hardware en Tuner4TRONIC software
Article ID:
Discontinued
Properties
Manufacturer's article number 925199 Manufacturer's part number.
Ballast version Built-in ballast without strain relief
Version of the ballast.
Connection output 1 x springclamp Connection type of the output.
Connection power input 1 x springclamp
The way the power can be connected.
Connection power output No The way the power can be tapped for looping through.
Height 40mm Maximum height in millimetres.
Input voltage 120V-277V
This may be a fixed voltage or two values ​​with a hyphen.
You can use the product within these limits.
IP protection degree IP20
The first figure indicates the protection against objects and dust:
IP 0x - not protected
IP 1x - protected against objects with a diameter above 50 mm
IP 2x - protected from objects with a diameter greater than 12 mm (touch safe)
IP 3x - protected from objects with a diameter greater than 2.5 mm
IP 4x - protected against objects with a diameter greater than 1 mm
IP 5x - protected against dust ( dust )
IP 6x - dustproof
The second figure indicats the protection against water:
IP x0 - unprotected (plain)
IP x1 - Protected against dripping water (drip)
IP x2 - Protected against dripping water when tilted to 15 degrees
IP x3 - protected against spraying water (rain tight)
IP x4 - protected against splashing water (splash proof)
IP x5 - protected against water jets (splashproof)
IP x6 - protected from rainstorms
IP x7 - protected against accidental immersion (30 minutes to 1 meter deep) (waterproof)
IP x8 - protected from stay under water (pressure proof)
Length 133mm Product length in millimetres. For fluorescent tubes, this excludes the metal pins on the end unless otherwise stated.
Shape Rectangular Product shape.
Width 77mm Maximum width in millimetres.
Osram Optotronic OT60/120-277 1A0 4DIMLT2E LED driver 350-1050mA 60W DALI dimbaar