ELT 9955046 eLED VEC28-06-827-24V 30W 24V DC 827 2700K 5m rol flexibele LEDstrip met 3M plakstrip IP65 op aluminium strip plakken i.v.m. koeling
Properties
Manufacturer's article number 9955046 Manufacturer's part number.
Ra <60 poor colour rendering properties
Colour temperature 2700K
Dim to warm No
Height 4mm Maximum height in millimetres.
IP 0x - not protected
IP 1x - protected against objects with a diameter above 50 mm
IP 2x - protected from objects with a diameter greater than 12 mm (touch safe)
IP 3x - protected from objects with a diameter greater than 2.5 mm
IP 4x - protected against objects with a diameter greater than 1 mm
LED type SMD
Number of LEDs per meter 60 Number of LEDs per meter of LED strip.
Reel length 5,0m Length of the reel in metres.
To be shortened by 100mm As LED strips and rope lights have several LEDs or lamps connected in series, they cannot be shortened to any length. The number of mm by which the product can be shortened is specified here.
Voltage 24V DC (direct current) This may be either a fixed voltage or two values​​, in which case the product can be used within these limits.
Wattage 30W The power that the bulb consumes. This does not include the loss of any ballast or transformer.
Wattage per meter 6W
Width 12mm Maximum width in millimetres.
ELT 9955046 eLED VEC28-06-827-24V 30W 24V DC 827 2700K 5m rol flexibele LEDstrip met 3M plakstrip IP65