ELT 9907184 LCM 40/400...1100-3E-C2-UN LEDdriver 400 t/m 1100mA 42W niet dimbaar opbouw met trekontlasting instelbaar d.m.v. dipswitches 400mA 5,6-16,8W, 500mA 7-21W, 600mA 8,4-25,2W, 700mA 9,8-29,4W, 800mA 11,2-33,6W, 900mA 12,6-37,8W, 1000mA 14-38W, 1100mA 15,4-41,8W
Article ID:
13 items currently in stock
New stock expected on:
20-05-2026 After placing the order
Properties
Manufacturer's article number 9907184 Manufacturer's part number.
Ballast version Surface-mounted with strain relief
Version of the ballast.
Connection output 1 x springclamp Connection type of the output.
Connection power input 1 x springclamp
The way the power can be connected.
Connection power output 1 x springclamp The way the power can be tapped for looping through.
Height 30mm Maximum height in millimetres.
Input voltage 110V-277V
This may be a fixed voltage or two values ​​with a hyphen.
You can use the product within these limits.
Length 115mm Product length in millimetres. For fluorescent tubes, this excludes the metal pins on the end unless otherwise stated.
Ouput current 400mA, 500mA, 600mA, 700mA, 800mA, 900mA, 1000mA, 1100mA Each type of LED requires a different driver. Current-controlled LEDs of 350, 700, 1050 and 1400mA need to be connected in series. This can be easily done with an LED distributor. Unused outputs are shorted with a wire . First connect the wires, then you can put power on! Never disconnect wires under power!
Shape Rectangular Product shape.
Width 52mm Maximum width in millimetres.
ELT 9907184 LCM 40/400...1100-3E-C2-UN LEDdriver 400 t/m 1100mA 42W niet dimbaar opbouw met trekontlasting
instelbaar d.m.v. dipswitches 400mA 5,6-16,8W, 500mA 7-21W, 600mA 8,4-25,2W, 700mA 9,8-29,4W, 800mA 11,2-33,6W, 900mA 12,6-37,8W, 1000mA 14-38W, 1100mA 15,4-41,8W