KGP CC35W700-1050CG DALI driver Dali dimbaar inbouwmodel
Article ID:
37 items currently in stock
New stock expected on:
21-05-2026 After placing the order
Properties
Manufacturer's article number CC35W700-1050CG DALI Manufacturer's part number.
Ballast version Built-in ballast without strain relief
Version of the ballast.
Connection output 1 x springclamp Connection type of the output.
Connection power input 1 x springclamp
The way the power can be connected.
Connection power output No The way the power can be tapped for looping through.
Height 24mm Maximum height in millimetres.
Input voltage 220V-240V
This may be a fixed voltage or two values ​​with a hyphen.
You can use the product within these limits.
Length 96mm Product length in millimetres. For fluorescent tubes, this excludes the metal pins on the end unless otherwise stated.
Ouput current 700mA, 750mA, 800mA, 850mA, 900mA, 950mA, 1000mA, 1050mA Each type of LED requires a different driver. Current-controlled LEDs of 350, 700, 1050 and 1400mA need to be connected in series. This can be easily done with an LED distributor. Unused outputs are shorted with a wire . First connect the wires, then you can put power on! Never disconnect wires under power!
Shape Oblong Product shape.
Width 42,5mm Maximum width in millimetres.
700mA 2,1-28W, 750mA 2,3-30W, 800mA 2,4-32W, 850mA 2,6-34W, 900mA 2,7-35W, 950mA 2,9-35W, 1000mA 9W-35W, 1050mA 9,5-35W
Accessories
KGP SR CC35 DALI trekontlasting LED driver 34,25x36mm, 2 nodig per driver