LTECH SE-30-150-900-G1T LEDdriver 150-900mA 30W dimbaar
Article ID:
1 items currently in stock
New stock expected on:
17-05-2026 After placing the order
Properties
Manufacturer's article number SE-30-150-900-G1T Manufacturer's part number.
Ballast version Surface-mounted with strain relief
Version of the ballast.
Connection output 1 x screwterminal Connection type of the output.
Connection power input Screwclamp
The way the power can be connected.
Connection power output No The way the power can be tapped for looping through.
Height 23 Maximum height in millimetres.
Input voltage 220V-240V
This may be a fixed voltage or two values ​​with a hyphen.
You can use the product within these limits.
IP protection degree IP20
The first figure indicates the protection against objects and dust:
IP 0x - not protected
IP 1x - protected against objects with a diameter above 50 mm
IP 2x - protected from objects with a diameter greater than 12 mm (touch safe)
IP 3x - protected from objects with a diameter greater than 2.5 mm
IP 4x - protected against objects with a diameter greater than 1 mm
IP 5x - protected against dust ( dust )
IP 6x - dustproof
The second figure indicats the protection against water:
IP x0 - unprotected (plain)
IP x1 - Protected against dripping water (drip)
IP x2 - Protected against dripping water when tilted to 15 degrees
IP x3 - protected against spraying water (rain tight)
IP x4 - protected against splashing water (splash proof)
IP x5 - protected against water jets (splashproof)
IP x6 - protected from rainstorms
IP x7 - protected against accidental immersion (30 minutes to 1 meter deep) (waterproof)
IP x8 - protected from stay under water (pressure proof)
Length 142mm Product length in millimetres. For fluorescent tubes, this excludes the metal pins on the end unless otherwise stated.
Ouput current 150mA, 200mA, 250mA, 300mA, 350mA, 400mA, 450mA, 500mA, 550mA, 600mA, 650mA, 700mA, 750mA, 800mA, 850mA, 900mA Each type of LED requires a different driver. Current-controlled LEDs of 350, 700, 1050 and 1400mA need to be connected in series. This can be easily done with an LED distributor. Unused outputs are shorted with a wire . First connect the wires, then you can put power on! Never disconnect wires under power!
Width 40mm Maximum width in millimetres.
dmv dipswitch intern instelbaar voor verschillen stromen. LED stroomsturing 150mA 1,4-6,3W, 200mA 1,8-8,4W, 250mA 2,3-10,5W, 300mA 2,7-12,6W, 350mA 3,2-14,7W, 400mA 3,6-16,8W, 450mA 4,1-18,9W, 500mA 4,5-21W, 550mA 5-23,1W, 600mA 5,4-25,2W, 650mA 5,9-27,3W, 700mA 6,3-29,4W, 750mA 6,8-30W, 800mA 7,2-29,6W, 850mA 7,7-29,7W, 900mA 8,1-29,7W