ELT 9907181 DLCM 46/650...1100-2E-C2-M4D LEDdriver 650 t/m 1200mA 46W Dali, Dali-2, 0-10V, 1-10V, 10V PWM dimbaar opbouw met trekontlasting
Article ID:
62 items currently in stock
New stock expected on:
21-05-2026 After placing the order
Properties
Manufacturer's article number 9907182 Manufacturer's part number.
Ballast version Surface-mounted with strain relief
Version of the ballast.
Dimmable 1-10V, Dali, Pushbutton, Potentiometer, 0-10V, Dali 2, 10V PWM Some lamps and ballasts are dimmable. There are different types of dimmers and different ways to dim a ballast or transformer. In case of insufficient knowledge, please check with our sales department.
Height 30mm Maximum height in millimetres.
Input voltage 220V-240V
This may be a fixed voltage or two values ​​with a hyphen.
You can use the product within these limits.
IP protection degree IP20
The first figure indicates the protection against objects and dust:
IP 0x - not protected
IP 1x - protected against objects with a diameter above 50 mm
IP 2x - protected from objects with a diameter greater than 12 mm (touch safe)
IP 3x - protected from objects with a diameter greater than 2.5 mm
IP 4x - protected against objects with a diameter greater than 1 mm
IP 5x - protected against dust ( dust )
IP 6x - dustproof
The second figure indicats the protection against water:
IP x0 - unprotected (plain)
IP x1 - Protected against dripping water (drip)
IP x2 - Protected against dripping water when tilted to 15 degrees
IP x3 - protected against spraying water (rain tight)
IP x4 - protected against splashing water (splash proof)
IP x5 - protected against water jets (splashproof)
IP x6 - protected from rainstorms
IP x7 - protected against accidental immersion (30 minutes to 1 meter deep) (waterproof)
IP x8 - protected from stay under water (pressure proof)
Length 155mm Product length in millimetres. For fluorescent tubes, this excludes the metal pins on the end unless otherwise stated.
Maximum wattage 46W Maximum amount of power, expressed in watts, that can be connected to the transformer in order to work properly. If the assets exceed this maximum amount, the transformer may behave abnormally: known phenomena in electronic transformers are the lights switching on and off, and no output voltage.
Ouput current 650mA, 700mA, 750mA, 800mA, 850mA, 900mA, 950mA, 1000mA, 1050mA, 1100mA Each type of LED requires a different driver. Current-controlled LEDs of 350, 700, 1050 and 1400mA need to be connected in series. This can be easily done with an LED distributor. Unused outputs are shorted with a wire . First connect the wires, then you can put power on! Never disconnect wires under power!
Shape Rectangular Product shape.
Width 76mm Maximum width in millimetres.
instelbaar d.m.v. dipswitches 650mA 9,1-27,3W, 700mA 9,8-29,4W, 750mA 10,5-31,5W, 800mA 11,2-33,6W, 850mA 11,9-35,7W, 900mA 12,6-37,8W, 950mA 13,3-39,9W, 1000mA 14-42W, 1050mA 14,7-44,1W, 1100mA 15,4-46,2W