eldoLED 50SA-M4Z0X POWERdrive LEDdriver 50W 4 kanalen 150-1400mA DMX opbouw met trekontlasting programmeerbaar met FluxTOOL software Deep dimming, Dim to dark van 0,1-100%
Properties
Manufacturer's article number 50SA-M4Z0X Manufacturer's part number.
Ballast version Surface-mounted with strain relief
Version of the ballast.
Height 30,5mm Maximum height in millimetres.
Input voltage 110V-240V
This may be a fixed voltage or two values ​​with a hyphen.
You can use the product within these limits.
Length 153mm Product length in millimetres. For fluorescent tubes, this excludes the metal pins on the end unless otherwise stated.
Ouput current 150mA-1400mA Each type of LED requires a different driver. Current-controlled LEDs of 350, 700, 1050 and 1400mA need to be connected in series. This can be easily done with an LED distributor. Unused outputs are shorted with a wire . First connect the wires, then you can put power on! Never disconnect wires under power!
Width 76,2mm Maximum width in millimetres.
eldoLED 50SA-M4Z0X POWERdrive LEDdriver 50W 4 kanalen 150-1400mA DMX opbouw met trekontlasting
programmeerbaar met FluxTOOL software
Deep dimming, Dim to dark van 0,1-100%